INNOVÁCIÓK ÉS EREDMÉNYEK AZ UTÓBBI 7 ÉVBEN

A sikeres pályaorientációt a TÁJOLÓ programmal pályaválasztási fórummal és üzemlátogatásokkal próbáljuk elősegíteni 2016 óta.
2016-ban és 2019-ben elnyertük az ÖKOISKOLA címet.  Szeretnénk, ha a környezettudatosság a gyerekek mindennapjába beépülne, ezért szelektíven gyűjtjük a hulladékot, újra hasznosítunk a rajz és technika órákon, túrákat és erdei iskolát szervezünk minden tanévben, madáretetőket szereltünk az iskolaudvar fáira és elhelyeztünk egy esővízfelfogó tartályt is.
2017 óta a BOLDOG ISKOLA cím birtokosai vagyunk. Az alsós termekben beszélgetősarkot alakítottunk ki, minden reggel egy rövid beszélgetéssel kezdődik. Kettő felsős osztályban boldogságórákat tart az osztályfőnök, melyek témái: hála, jó cselekedetek, célok kitűzése, apró örömök, megbocsátás.
2019-ben részesei lettünk a TANÍTSUNK MAGYARORSZÁGÉRT! programnak, melynek keretében a hetedikeseket és a nyolcadikosokat egyetemisták mentorálják, elősegítve a pályaorientációt.
Kiváló iskolánkban a roma integráció és a hátránykompenzáció, erre felfigyelt a DUNA TV P’Amende műsorának stábja. 2019-ben 26 perces kisfilm készült iskolánkról és roma diákjainkról „Véméndről szeretettel” címmel. A film jól érzékelteti iskolánk légkörét, valamint azt, hogy milyen békésen és elfogadóan élnek egymás mellett a különböző nemzetiségek.

Szénási József filmje: Véméndről szeretettel

2023-ban ismét elnyertük az OKTATÁSI HIVATAL BÁZISINTÉZMÉNYE címet. Az általunk bemutatásra kínált programok mindegyike az egymás elfogadását, a másik közösség kultúrájának tiszteletét és az esélyegyenlőséget hirdeti.
Jó gyakorlataink, melyeket más iskolák pedagógusai is elleshetnek tőlünk:

Ki mit tud? gálaműsor Helytörténet projektek Tájoló pályaorientációs projekt Történelem örömórák

Német nyelvi kommunikáció fejlesztése IKT segítségével –
a bemutató órát tartja: Szitás – Stang Dóra

Ritmus, mozgás és sokszínű eszközhasználat a tanulási zavarok leküzdésében – a bemutató órát tartja Kaiserné Szitás Rózsa